Najbliższe konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w Sapporo. Kto wygrywał w ostatnim czasie na japońskiej ziemi? Kiedy dokładnie odbędą się zawody? Jeśli nie chcecie przegapić żadnego skoku, to przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł, w którym zawarliśmy wiele przydatnych wiadomości.

skoki sapporo
Co warto wiedzieć o najbliższych zawodach Pucharu Świata w Sapporo?

Kto wygrywał w Sapporo ostatnio?

Warto wiedzieć, że Puchar Świata w skokach narciarskich jest rozgrywany już od 39 lat. Od samego początku Sapporo znalazło swoje miejsce w kalendarzu. Co ciekawe, od 1980 roku – do teraz – tylko trzykrotnie skoczkowie nie zawitali do tej japońskiej miejscowości. Było to w sezonach 1982/83, 2006/07 oraz 2017/18. To oznacza, że w ubiegłym sezonie nie było zawodów w Japonii.

Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy od 34 lat. W związku z tym ostatnie zawody w tej azjatyckiej miejscowości odbyły się w sezonie 2016/17. W pierwszym konkursie najlepszy okazał się Polak Maciej Kot, który teraz niestety prezentuje jednak bardzo słabą formę. Może jednak skoczek urodzony w Limanowej przełamie się i przypomni, że ma naprawdę duży potencjał? Wszyscy na to bardzo mocno liczymy.

Drugie miejsce w tym konkursie zajął Słoweniec Peter Prevc. Były momenty, kiedy ten zawodnik był prawdziwym dominatorem na skoczniach narciarskich. Teraz jednak Słoweniec boryka się z bardzo dużymi problemami i zabraknie go w Japonii. Na najniższym stopniu podium uplasował się natomiast Stefan Kraft. Wydaje się, że Austriak będzie groźny także w najbliższych zawodach.

Przejdźmy teraz do drugiego konkursu. W nim triumfował Polak Kamil Stoch. Na drugim miejscu znalazł się Niemiec Andreas Wellinger. Podium uzupełnił, podobnie jak za pierwszym razem, Stefan Kraft. To pokazuje, że Austriak może być naprawdę bardzo groźny. Umie skakać na tej skoczni i dodatkowo jest w znakomitej formie.

Kiedy odbędą się zawody w Sapporo?

Jak wygląda program zawodów? Pierwszy oficjalny trening ma zostać przeprowadzony w piątek, o 08:00. Kwalifikacje rozpoczną się dwie godziny później. Będą transmitowane na kanale Eurosport 2. Seria próbna do pierwszego konkursu indywidualnego rozpocznie się o 07:00 czasu polskiego, w sobotę. Konkurs indywidualny zostanie rozegrany godzinę później.

Transmisja na TVP1, TVP Sport oraz Eurosport 2. Macie zamiar oglądnąć niedzielny konkurs? W takim razie musicie zarwać noc. Wszystko dlatego, że kwalifikacje odbędą się od 01:00 nad ranem czasu polskiego. Konkurs rozpocznie się natomiast godzinę później. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi TVP1 oraz TVP Sport.

Stosunkowo niewielka rywalizacja

Często w ostatnich latach działo się tak, że konkursy w japońskim Sapporo nie cieszyły się dużą popularnością. Wszystko dlatego, że niektórzy zawodnicy po prostu odpuszczali sobie te zawody, aby odpocząć przed docelową imprezą. Teraz też rywalizacja jest stosunkowo niewielka.

Na liście startowej znajduje się tylko 55 zawodników. W tym gronie jest 6 Polaków. Są to: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula oraz Maciej Kot. Można zatem powiedzieć, że standardowa ekipa powalczy o punkty na japońskiej ziemi.

Poprzedni artykułBukmacher STS – legalne zakłady online
Następny artykułMecze na żywo u bukmacherów
Legalni bukmachery, którzy posiadają zezwolenie Ministra Finansów to między innymi Fortuna, Totolotek, eTOTO czy też LVbet. Promocje i darmowe bonusy do najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce.