Gry są bardzo często demonizowane przez media, jednakże czy na pewno są one takie złe, jak media je pokazują? Tego dowiecie się za chwilę!

Czy gry online są takie złe, jak pokazują je media?

To na pewno wina gier!

Dziennikarze uwielbiają pisać o grach, w szczególności jeśli chodzi tutaj o kogoś, kto popełnił jakiś czyn karalny bądź po prostu po to, aby napisać, jakie to one nie są złe. Nie oszukujmy się, są tytuły które naprawdę potrafią zdenerwować bądź wręcz doprowadzić do furii (escape from tarkov, pozdrawiamy) ale osoby, które nie panują nad sobą na tyle, aby nie dopuścić samego siebie do rękoczynów, powinny poszukać profesjonalnej pomocy psychologicznej, ponieważ mówienie że gry są złe, z tego powodu że ktoś zrobił coś złego i też używał ich jako hobby, jest porównywalne do powiedzenia że ,,broń sama zabija”. Gdyby jednak to była prawda, to praktycznie każdy, nawet najmłodszy gracz zostałby psychopatą, a prawda jest taka, że Młodzi ludzie, oprócz grania w gry, uwielbiają również uwielbiają zarabiać na grach online. To fakt, o którym opowiemy wam za chwilę.

sts bez depozytu
sts bez depozytu

,,Gry powodują agresję!”

Zacznijmy od tego, że jeśli jest coś nie tak z człowiekiem, to wszystko może powodować agresję, jesteśmy w stanie założyć się o wiele, że są na tym świecie ludzie, których na przykład denerwują gumowe kaczuszki. Dziennikarstwo w dzisiejszych czasach stało się bardzo nierzetelne, zamiast informować o faktach, prawdziwych wydarzeniach to głównie skupiają się na rzeczach, które najczęściej nie mają nic wspólnego bądź bardzo mało wspólnego z danym tematem a dając ludziom którzy popełnili czyny karalne tą sławę, wyrządzają więcej krzywdy niż pożytku. Ale wracając do tematu gier, nie przeczymy, gry czasami powodują agresję, kiedy na przykład przegrywamy któryś raz pod rząd, bądź nie możemy zdobyć przez ileś czasu bardzo potrzebną nam rzecz, ale normalny człowiek w takiej sytuacji po prostu robi sobie przerwę, zamiast dalej się denerwuje. Nie ma sensu dalej się przecież denerwować, gry są stworzone do tego aby się bawić, a nie wpadać w furię i przechodzić do rękoczynów. Świat mediów zamiast na grach, powinien skupić się na tematach które naprawdę powodują nieszczęście, takie jak używki bądź korupcja, jednak to są tematy do których trzeba podejść analitycznie, przez co większość dziennikarzy rezygnuje, ponieważ do takich rzeczy trzeba się przecież przyłożyć.

Gry online to dobry sposób na znalezienie przyjaciół

Wiele osób w dzisiejszych czasach ma problemy ze znalezieniem znajomych, czy to ze względu na aktualną sytuację życiową, socjalną, czy też inne zmartwienia. Gry pozwalają na relaks, nierzadko również bardzo łatwo jest dzięki nim nawiązać znajomości, które potrafią przetrwać wiele lat, a niektóre mogą nawet trwać do końca życia.

Na graniu można zarabiać

Dla wielu młodych osób zarabianie na grze to marzenie, które starają się spełnić, jednakże tylko nielicznym się to udaje, jednakże ludzie, którzy spędzili wiele czasu na graniu posiadają odpowiednią wiedzę, którą mogą wykorzystać na obstawianiu zakładów na wirtualne sporty, w końcu na zakładach bukmacherskich można wygrać naprawdę wielkie pieniądze, szczególnie jeśli posiadamy odpowiednią do tego wiedzę.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułZakłady bukmacherskie – poradnik
Następny artykułDlaczego nałogowe granie w gry online jest szkodliwe?
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.