Jak grać w bakarata? To pytanie prawdopodobnie słyszy się dość rzadko – w końcu ta forma rozgrywki karcianej nie jest zbyt popularna w naszym kraju. Jednakże dzięki kilku czynnikom, powoli zyskuje ona na popularności, przez co uznajemy ją za wartą opisania. Dzisiaj więc opiszemy wam, jak grać w bakarata!

Gra w bakarat – poradnik
Gra w bakarat – poradnik

Reguły gry w bakarata

Reguły tej gry są niezbyt skomplikowane. Gracze uczestniczący w rozgrywce otrzymują po dwie karty. Celem gry jest uzyskanie sumy punktów równej 9 lub jak najbliżej tej liczby, dlatego też powinniśmy znać sposób obliczania wartości układu. Karty od dwójki do dziewiątki są liczone zgodnie z wartością liczbową. Karty powyżej dziewiątki są liczone jako zero a asy jako jeden punkt. Co ciekawe, w bakarata, tak samo jak grę w pokera przez aplikację mobilną – również można w niego grać przez udogodnienia na naszym smartfonie.

sts bonus bez wpłaty za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jako ciekawostka możemy wam zdradzić, iż grając w bakarat przez internet (na przykład przez Betgames STS) mamy także możliwość obstawienia wygranej krupiera. Rozgrywka w Bakarata rozpoczyna się od gracza po prawej stronie rozdającego i jest kontynuowana w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Jeden z graczy zostaje krupierem i jednocześnie rozdaje karty, pozostali gracze nie mają innych funkcji. Stanowisko krupiera jest przekazywane w tym samym kierunku, w którym toczy się obecnie gra.

Darmowy bonus od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.

Krupier obstawia również zakład, a pozostali gracze decydują, czy chcą go podbić. Gracz, który wyrówna zakład bankiera, zostaje ,,ambasadorem” pozostałych obstawiających. Jeżeli nikt nie wyrówna zakładu krupiera, ambasadorem zostaje gracz z najwyższym zakładem. Następnie krupier rozdaje po dwie karty dla graczy i dla siebie. Krupier i reprezentant obstawiających sprawdzają karty. Jeżeli dowolny zestaw kart ma sumę punktów równą 8 lub 9, ogłaszają to a następnie wszystkie karty są odsłaniane, wygrywa gracz z większą ilością punktów. Jak widzicie jest to dość prosta rozgrywka, z niezbyt skomplikowanymi zasadami, jednakże trzeba wiedzieć, kiedy nasze karty są odpowiednie, żeby wygrać.

Bakarat przez internet

Jak większość z zainteresowanych wie, gra w karty przez internet w naszym kraju nie jest łatwo dostępna, z racji restrykcyjnych przepisów, jednakże taką opcję swoim graczom dają TotalCasino bądź STS. Grając jednak w bakarata albo poker online powinniśmy zadbać o to, aby nasza rozgrywka była w pełni legalna, z racji tego iż z powodu nowelizacji pewnej ustawy w 2017 roku, tylko spółka Totalizatora Sportowego jest w stanie oferować legalne karcianki online, a w innym wypadku możemy jedynie zwrócić się do STS, jednakże rozgrywka będzie w nieco innej formie, aniżeli większości z was by się wydawało – ale o tym już musicie przekonać się sami.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułKonto tymczasowe STS – czy warto z niego skorzystać?
Następny artykułDlaczego GTA V jest wciąż popularne wśród graczy?
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.