Internet to ciekawe miejsce, w którym można dzisiaj zrobić wszystko. Od zamówienia jedzenia po głosowanie na wyborach. Niestety jak w każdej, ,,wolnej amerykance” czasami są ludzie, którzy nie mają dobrych dobrych zamiarów w stosunku do nas. Jak się przed nimi uchronić?

Psst! Chcesz zostać super graczem?

Standardową zagrywką naciągaczy (przynajmniej na facebooku) są komentarze pod tytułem „pisz priv”. Nasz naciągacz zazwyczaj ma kilka kont na publicznych grupach bukmacherskich, gdzie każdy może dzielić się typami jak na przykład ,,Zawód Typer”. Następnie z tych kont znajduje ludzi wykorzystując wyszukiwarkę członków grupy i rozsyła prywatne wiadomości o  ,,100% pewnych typach”. A jak to wygląda w praktyce? Mniej więcej tak, że oszust wybiera z niekoniecznie tej samej rozgrywki kilka dokładnych wyników i rozsyła do kilkudziesięciu osób. Pierwszym ostrzeżeniem dla nas powinna być sama wiadomość prywatna od tego kogoś. Nigdy w życiu jego/jej nie widzieliśmy na oczy bądź nawet z nią nie kontaktowaliśmy a pisze nam o czymś, na czym ,,można zarobić duże pieniądze!” Podejrzana sprawa nieprawdaż?

Unikaj tych miejsc!

Facebook to pierwsze miejsce, które powinniśmy unikać co do zakładów bukmacherskich. Niestety, ale jedyne miejsca, którym powinniśmy ufać (choć również nie zawsze), to fora bukmacherskie. Jeśli chodzi zaś o facebooka, to co jakiś czas pojawia się ktoś, kto wygrywa zakłady live jeden po drugim i zaczyna być o tej osobie głośno. I to jest właśnie jeden z najczęściej popełnianych błędów graczy bukmacherskich. Brak cierpliwości, oraz naiwność, no ale z powrotem do tematu.Liczne komentarze i ,,lajki” to w takim wypadku norma. Niestety większość takich ,,osób” używa fałszywych kont ponieważ wcześniej nie udawało im się to (trafnie typować) i liczą teraz po prostu na kolejny łut szczęścia. Niemalże zawsze są to ludzie, którzy nie znają się na żadnej dyscyplinie sportowej i obstawiają byle co.

Jak wiadomo, ludzie są ciekawscy z natury więc oczywiście starają się dowiedzieć od tej osoby, jak tego dokonała. Oczywiście nasz oszust będzie (do czasu) odpisywał na niektóre komentarze aby utrzymać pozory, lecz po jakimś czasie oznajmia że ma pod postem za dużo spamu oraz że ,,warto by było otworzyć własną grupę” gdzie będzie mógł się swobodnie wypowiadać. Ale jak to wiadomo w życiu, nic nie jest za darmo, wstęp na grupę będzie płatny. No przecież nasz idealny gracz za darmo nic nie zdradzi, bo co by z tego miał. Dlatego jeśli zobaczycie takie zachowanie, to wiedzcie że coś się dzieje! No ale ciągnijmy temat dalej.

Wchodzimy na ,,płatną grupkę” gdzie czekają na nas posty typu ,,obstawcie zakład xyz u tego buka”, co najczęściej zaraz po tym tekście kończy linkiem do witryn nielegalnych bukmacherów. Jeśli jednak jesteśmy aż tak naiwni, że zrobimy o co prosił nasz naciągacz bez sprawdzenia, co to jest za bukmacher, to istnieje spora szansa że stracimy wszystkie pieniądze, które postawiliśmy, ponieważ najprawdopodobniej jest to nielegalny serwis naszego naciągacza, bądź nawet i szajki naciągaczy. Pamiętajcie, nie dajcie się naciągać!


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułFora bukmacherskie – raj dla nowych graczy?
Następny artykułDyscypliny sportowe a zakłady bukmacherskie – czyli ile można zarobić na uprawianiu sportu?
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.