Kwestia wysokości kursów bukmacherskich to oczywiście kluczowa sprawa dla każdego kto stara się poważnie myśleć o zakładach bukmacherskich. Tym bardziej w polskich warunkach gdzie wybór firm organizujących zakłady wzajemne jest mocno ograniczony. Dodatkowo sprawę utrudnia podatek w wysokości 12% od każdego zawartego zakładu.

wysokie kursy bukmacherskie
Jaki bukmacher internetowy ma najwyższe kursy bukmacherskie?

Kursy bukmacherskie są kluczowe

Ogólnie rzecz biorąc kurs zależy od prawdopodobieństwa zaistnienia danego zdarzenia (wycenionego przez analityka bukmachera – jeśli takiej osoby brak kursy są kopiowane od konkurentów – często działających na innych rynkach) jak i od wielkości marży nadkładanej na daną dyscyplinę/ligę przez określoną firmę przyjmującą zakłady. Standardowo im liga/dyscyplina bardziej popularna tym marża niższa bo analitycy firm mają dużą wiedzę o aktualnej sytuacji. W przypadku lig/dyscyplin egzotycznych czy też niższych lig w krajach nawet najbardziej rozpoznawalnych marża rośnie bo wiedza bukmacherów w zakresie takich wydarzeń jest mocno ograniczona.

„Obecnie najwyższe kursy bukmacherskie są w Etoto i STS. Oczywiście zależy co obstawiasz, ale jeśli na przykład e-sport to ci bukmacherzy będą najlepsi.” – typer z forum betonline.net.pl

Z samego porównywania kursów niektórzy zrobili dobry biznes. Wiele jest stron zajmujących się tą tematyką – można tam znaleźć polskich bukmacherów jak i dziesiątki firm działających na innych rynkach. Kurs spada z tego powodu że strumień pieniędzy graczy idzie głównie w jednym kierunku. Przy najbardziej popularnych ligach czy wydarzeniach typu Liga Mistrzów czy Mistrzostwa Świata wartość tych zakładów musi być znacząca żeby spowodować ruchy kursów, w przypadku niszowych lig czy rozgrywek już niewielkie kwoty powodują duże wahania notowań. W niektórych punktach naziemnych i internetowych są też możliwości negocjacji kursów – wtedy centrala danej firmy podejmuje decyzje czy zgadza się na zaproponowane warunki.

sts bonus bez wpłaty za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Wysokie kursy legalnych bukmacherów w Polsce

Praktycznie niemożliwa jest sytuacja gdy jakiś bukmacher ma najwyższe kursy bukmacherskie na wszystkie zdarzenia w ofercie. Warto mieć konta i środki pieniężne na nich u kilku firm bukmacherskich aby stosunkowo szybko wybrać aktualnie najlepszą opcję na rynku. Oprócz marży ważne są też indywidualne oceny analityków. Np. Fortuna bukmacher doświadczony, o długoletniej tradycji, mający analityków z dobrą orientacją w wielu dziedzinach ma niższe marże a co za tym idzie dość często najwyższe kursy bukmacherskie. Forbet z kolei jest stosunkowo nowym bukmacherem i chcąc zachęcić jak największą liczbę nowych klientów również często oferują kursy należące do najwyższych.

STS to z kolei największy polski bukmacher, z tego powodu najwyższe kursy zdarzają się u niego rzadziej. Totalbet jako jeden z najnowszych bukmacherów również stara się przyciągnąć klientów wysokimi notowaniami zdarzeń. Etoto wiele lat na rynku, bogata oferta a i kursy często na wysokim poziomie. Na drugim biegunie są bukmacherzy tacy jak LVbet, Millenium (choć m.in. tu jest możliwość negocjacji) czy Totolotek (w tym bukmacherze z kolei często są dni z promocjami bez podatku a więc wtedy te niższe kursy są przynajmniej w pewnym stopniu niwelowane).

Jak widać jest to problem złożony i nie ma tu jasnej odpowiedzi. Każdy z grających musi w tej kwestii nabrać nieco doświadczenia.

Poprzedni artykułOpinie o STS – czy to dobry bukmacher online?
Następny artykułJak obstawiać sporty amerykańskie?
Legalni bukmachery, którzy posiadają zezwolenie Ministra Finansów to między innymi Fortuna, Totolotek, eTOTO czy też LVbet. Promocje i darmowe bonusy do najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce.