Legalne firmy bukmacherskie, to od nowelizacji ustawy hazardowej przez nasze Ministerstwo Finansów jedyna opcja dla typerów w Polsce, który chcą obstawiać zakłady bukmacherskie legalnie. Naturalnie pozostaje jeszcze druga opcja, jednakże u kogo bardziej się opłaca obstawiać zakłady bukmacherskie? U nielegalnych, czy legalnych bukmacherów?

Legalni bukmacherzy w Polsce

Legalny bukmacher a nielegalny podmiot hazardowy – różnice

Legalni bukmacherzy oprócz tego iż ,,opłacają” (gracze otrzymują dodatek do wygranej aby odpowiednio zrekompensować sumę którą są ,,winni” fiskusowi) podatki na rzecz naszego państwa, to na dodatek zapewniają pełną legalność takich zakładów, dodatkowo zabezpieczając nasze dane przed wykradnięciem ich i sprzedaniem osobom bądź firmom które mogą zrobić z nich jakiś kryminalny użytek. Grając u legalnego bukmachera, nie powinniśmy dostać żadnej kary finansowej. Przy nielegalnych firmach bukmacherskich, wygląda to już nieco inaczej, z racji tego że możemy otrzymać naprawdę sporą karę, z racji nie odprowadzenia podatku od wygranej sumy, a zapewne nikt nie chciałby otworzyć drzwi i po drugiej stronie znaleźć kontrolę skarbową, bądź inny organ państwowy który będzie do tego wyznaczony, czyż nie?

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Czym charakteryzuje się legalny Polski bukmacher?

Legalny bukmacher to taki, który posiada odpowiednią licencję na obrót zakładami bukmacherskimi. Bukmacher, który chce uzyskać takowe pozwolenie musi być w spółce, która musi mieć również określoną ilość kapitału na start (zabezpieczenie finansowe) – o wielkości minimum 800 tysięcy złotych (po raz kolejny, jest to minimum, aby oferować zakłady nie tylko w internecie, ale też na przykład w punktach stacjonarnych, to firma taka musi posiadać o wiele więcej pieniędzy) a poza tym firma MUSI być zarejestrowana w Polsce, oraz również rozliczać w Polsce.

Na ten moment w naszym kraju mamy 16 legalnych firm bukmacherskich. Zakłady to w końcu spory biznes, przez coraz to nowsze firmy starają się uzyskać takowe pozwolenie – dwójka nowych bukmacherów otrzymała pozwolenie na obrót zakładami bukmacherskimi w roku 2019. A jak nazywają się ci bukmacherzy? Otóż są to BestBet24 oraz Polski Bukmacher Sp. z o.o. ale i tak lista legalnych bukmacherów z roku na rok się powiększa – aktualnie na swoje licencje oczekują takie firmy jak Superbet czy Okbet. Do plusów grania u legalnych bukmacherów na pewno można zaliczyć promocje bukmacherskie, firmy te często prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych dla swoich nowych, oraz doświadczonych typerów.

Jakie są potencjalne zalety nielegalnych podmiotów hazardowych?

Jeśli zdecydujemy już się obstawiać u nielegalnych bukmacherów (czego naturalnie odradzamy) to możemy się na pewno spodziewać nieco wyższych wygranych, z racji tego iż w końcu nie opłacają oni żadnych podatków dla państwa, nie mówiąc już o prawdopodobnie możliwości obstawiania dyscyplin sportowych, które jeszcze nie są dostępne u nas, lecz po raz kolejny – nie jest to zbyt dobry pomysł, aby obstawiać u nielegalnych bukmacherów.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułCzy gra u bukmachera jest warta zachodu?
Następny artykułWeryfikacja konta u bukmachera. O co chodzi?
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.