W większości przypadków – firmy bukmacherskie które operują na terenie Polski – to legalne firmy bukmacherskie. Jednakże jest kilka firm – które nie otrzymały jeszcze licencji Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów bukmacherskich – bądź nawet nie próbują je wyrobić. Więc na jakie firmy powinniśmy uważać?

Nielegalne firmy bukmacherskie 2019 – u kogo nie obstawiać?

Zanim jednak zaczniemy – opowiedzmy sobie najpierw o legalności

Nowelizacja ustawy hazardowej kilka lat temu sprawiła, że wszyscy bukmacherzy, którzy chcą proponować na Polskiej ziemi zakłady bukmacherskie, musieli spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest oczywiście zarejestrowanie swojej firmy w Polsce, nie mówiąc już o tym, że muszą one mieć odpowiednie środki na zabezpieczenia oraz kapitał na ,,start” w wysokości 2 mln złotych. Niektóre nielegalne firmy bukmacherskie, takie jak bet365 po prostu zwinęły ,,manatki” i zostawiły taki komunikat :

Ważne informacje dotyczące zamknięcia strony

Nasze usługi lokalizacyjne wykryły, że znajdujesz się w Polsce.

Ze względu na ostatnie zmiany prawne w Twoim kraju, bet365 nie oferuje już swoich usług w Polsce.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie oferować nasze usługi.

Po więcej informacji, prosimy o kontakt z nami pod numerem +44 1782 684757 lub drogą emailową na support-pol@customerservices365.com

Lecz również są i też takie firmy – które nie ugięły się przed naszym prawem i nadal oferują zakłady bukmacherskie w Polskiej sieci.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Nielegalni bukmacherzy – betsson

Nielegalna na Polskiej ziemi firma hazardowa betsson broni się ,,własną licencją”

Operatorem tej strony jest BML Group Ltd – maltańska firma zarejestrowana pod numerem C-34836, zarejestrowana pod adresem: 'Betsson Experience Centre’, Ta’ Xbiex Seafront, Ta’ Xbiex, XBX 1027, Malta. BML Group Ltd jest licencjonowana i regulowana przez Malta Gaming Authority na podstawie licencji MGA/CRP/108/2004 wydanej 1 sierpnia 2018 roku. BML Group Ltd była pierwotnie licencjonowana przez Malta Gaming Authority w dniu 30 marca 2006 roku.

Jak oczywiście możemy zauważyć, jest to firma zarejestrowana w tak zwanym ,,raju podatkowym” – czyli w miejscu gdzie podatki są dosłownie minimalne. No ale ta nielegalna firma bukmacherska nadal proponuje zakłady na swojej polskojęzycznej witrynie, mimo iż nigdy nawet nie zabiegała o licencję Polskiego Ministerstwa Finansów na obrót zakładami bukmacherskimi. Czy warto jest obstawiać sport u takich bukmacherów? Według nas nie – ale decyzja należy tylko i wyłącznie do was.

Kolejna nielegalna firma bukmacherska – bet-at-home.com

Tym razem pod celownik wleciała nam firma bet-at-home, która jak widzicie również jest zarejestrowana w raju podatkowym (Malta to jedno z takich miejsc). Bet-at-home również tłumaczy się, że wystarczy Im jedynie maltańska licencja, chociaż po bukmacherskim świecie chodziły słuchy, że bet-at-home zastanawia się nad tym, aby wyrobić Polską licencję. Ale jak to wiadomo z pogłoskami bywa różnie.

bet-at-home.com Internet Ltd., bet-at-home.com Entertainment Ltd., Portomaso Business Tower, Level 12, STJ 4011, St. Julian’s, MALTA

Licencja MGA/B2C/278/2004 wystawiona w dniu 01.08.2018, MGA/B2C/173/2004 wystawiona w dniu 01.08.2018

Licencjonowane i regulowane przez MGA na Malcie ‘’

Podsumowując – nielegalni bukmacherzy

W tym artykule opisaliśmy jedynie dwójkę nielegalnych firm bukmacherskich, jednak musimy pamiętać o tym że jest ich zdecydowanie więcej. Dlatego też wybór należy do was – albo będziecie obstawiać u legalnych bukmacherów, albo i też nie – ale zapłacicie spore kary finansowe.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułPoradnik dla nowych typerów zakładów bukmacherskich – każdy przecież gdzieś musiał zacząć
Następny artykułCzy gra u bukmachera jest warta zachodu?
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.