Nie da się ukryć, że poker online to gra zyskująca sporo na popularności w naszym kraju – dlatego też jeśli chcemy wygrywać, to musimy się rozwijać – inaczej prawdopodobnie cały czas będziemy tylko przegrywać nasze żetony. Dobrze jest więc poznać poszczególne rodzaje graczy, których możemy spotkać na naszej pokerowej drodze do zwycięstwa. Jakie więc istnieją rodzaje pokerzystów, jakich możemy spotkać?

Rodzaje pokerzystów – poradnik

Bez pracy nad sobą nie zaczniesz wygrywać żetonów

Tak naprawdę bez pracy nad sobą w pokerze nie dasz rady zarobić żadnych pieniędzy. Poker jest grą, gdzie nieustanne musisz dostosowywać swoją grę do panującej sytuacji. Brzmi to banalnie, ale nie jest wcale proste do zrobienia. Wraz z doświadczeniem i ciągłą grą znajdziesz jednak swój sposób na granie w legalny poker online w polsce.  Pamiętaj o tym, żeby ciągle analizować swój sposób gry, po to aby w przyszłości rozgrywać swoje rozdania lepiej. To ciężka praca ale jej efekty są tego warte.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Uproszczony podział pokerzystów na typy

– Loose-passive – ten rodzaj pokerzysty zazwyczaj sprawdza w każdej sytuacji, byle tylko zobaczyć co pojawi się w kartach, marnując przy tym sporo żetonów. Kiedy już trafi mu się dobry układ, nie ma dość odwagi by zaryzykować i podbić, aby wyciągnąć pieniądze od rywali.

– Loose-agressive – to bardzo trudny przeciwnik, głównie ze względu na swoją nieprzewidywalność gry. Pozornie wygląda jak gdyby szastał żetonami na lewo i prawo, Jednak grając wiele gier często trafia dobry układ a jego ostra licytacja odstrasza graczy pasywnych i często wygrywa on rozdanie nim dojdzie do końca gry mimo, że niekoniecznie ma najlepszą rękę.

– Tight-pasive – taki rodzaj pokerzysty czeka na dobrą kartę i nie zmarnuje fortuny na sprawdzanie rywali w jakimkolwiek etapie gry, jednak podobnie jak w przypadku loose-passive, gra za mało agresywnie kiedy już dostanie dobry układ.

– Tight-agressive – ten rodzaj gracza starannie dobiera swój układ z którym wchodzi do gry, nie marnuje żetonów na bezsilne próby trafienia czegoś. Kiedy jednak ma dobrą kartę, gra agresywnie, ostro podbija stawkę, a jego rywale muszą zapłacić, kiedy chcą go sprawdzić.

A co jeśli chcesz spróbować swoich sił w pokerze online?

Granie w legalny poker online w naszym kraju niestety nie jest łatwo dostępna, dlatego jeśli nadejdzie nam ochota na zagranie kiedyś w pokera późną nocą, to do wyboru będziemy mieli wyłącznie albo państwowy produkt (Total Casino) bądź też usługę Betgames STS. Co prawda nie jest to samodzielne granie w pokera, ponieważ my jedynie obstawiamy, która ręka wygra w obstawionym przez nas rozdaniu. Może i nie jest to do końca idealne rozwiązanie, ale na ten moment to jedyna opcja aby grać w legalnego pokera online.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułDlaczego GTA V jest wciąż popularne wśród graczy?
Następny artykułBetgames – nowa oferta bukmachera STS
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.