Naturalnie rzecz ujmując, kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nie inaczej jest w wypadku zakładów bukmacherskich, dlatego też aby założyć konto u któregoś z legalnych Polskich bukmacherów, potrzebujemy wysłać danej firmie nasze dane. Ale o jakie dane chodzi?

Weryfikacja konta u bukmachera. O co chodzi?

Weryfikacja konta – o co chodzi?

Każdy legalny bukmacher posiada w regulaminie zapis mówiący o tym, że na jedną osobę może przypadać tylko jedno konto do obstawiania zakładów bukmacherskich. W ten sposób bukmacherzy walczą z wszelkiego rodzaju oszustwami. Nie ma co ukrywać, że weryfikacja danych u bukmachera nie wszystkim jest to na rękę, ale tak dzieje się już od wiele lat i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało to ulec jakiejkolwiek zmianie, szczególnie, iż obecnie bukmacherzy bardzo dbają o sprawy związane ze swoimi pieniędzmi.

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Czy weryfikacja konta jest konieczna?

 Jeżeli nie zweryfikujemy swoich danych, to naturalnie, nie będziemy mogli obstawiać spotkań, czyli, inaczej mówiąc, korzystać usług danego bukmachera.

Jak zweryfikować konto u bukmachera?

W przypadku branży bukmacherskiej nie jest z nią aż tak źle. Polscy legalni bukmacherzy zazwyczaj od graczy wymagają przede wszystkim skanu dowodu osobistego – z obu stron. Konkretnymi przykładami zajmiemy się za chwilę, ale zanim to nastąpi warto wspomnieć także o innych, coraz rzadziej stosowanych weryfikacjach, które spotkać można zazwyczaj w zagranicznych firmach takich jak chociażby 1xBet.

Sposoby weryfikacji konta bukmacherskiego:

  • Skan dowodu osobistego
  • Skan prawa jazdy bądź innego dokumentu ze zdjęciem
  • Skan karty kredytowej
  • Potwierdzenie adresu zamieszkania i danych poprzez załączenie rachunku za prąd czy inne media
  • Rozmowa telefoniczna

Weryfikacja listowna (zwrot listu wysłanego na konkretny adres i konkretnej osoby)

Dwie ostatnie metody są już dość rzadko stosowane. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nadal mogą być gdzieś wykorzystywane. W polskich firmach bukmacherskich jak STS czy Betclic z pewnością ich już nie uświadczycie, chociaż wykonywanie telefonów jeszcze czasami bywa w niektórych przypadkach używane.

 Kto może głównie spodziewać się rozmów weryfikacyjnych?

 Przede wszystkim osoby podejrzewane o rejestrację konta na osoby starsze z rodziny czy najbliższego kręgu. Bukmacherowi może wydawać się dziwne, że 90-letni starszy Pan postanowił pewnego dnia odwiedzić witrynę internetową do obstawiania i założyć na niej konto. Jeżeli okaże się, iż rzeczywiście tak było, nic się nie dzieje, niech obstawia na zdrowie. W przeciwnym wypadku taki profil może zostać trwale usunięty.

Polscy bukmacherzy a weryfikacja danych

Legalne firmy bukmacherskie są godne zaufania, dlatego też weryfikacja danych jest u nich całkowicie bezpieczna. Zazwyczaj na stronach tego typu podmiotów należy po prostu wysłać zeskanowany dowód osobisty. Chodzi o to, by dokument był widoczny z dwóch stron, a wszystkie zamieszczone w nim dane były odsłonięte. W ten sposób sprawdzany jest wasz wiek, a wy sami zapisywani zostajecie do bazy tak, abyście po raz drugi nie mogli zarejestrować się na ten sam skan.

Jeżeli nie macie nic na sumieniu, nie zakładacie kont w sieciach, z których korzysta wiele osób, raczej nie powinniście mieć większego problemu z weryfikacją. Cały proces powinien też trwać dość krótko. Pochwalić można w tej kwestii głównie markę LVbet oraz Fortuna, chociaż w przypadku polskich firm nie powinniście mieć powodów do narzekań.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułLegalni bukmacherzy w Polsce
Następny artykułOferta zakładów Betclic w Polsce
Najlepszy bukmacher internetowy musi graczom oferować atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie, wysokie kursy, niską marzę bukmachera i bardzo bogatą ofertę zakładów sportowych.